KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13767096
nr 1376 7096
Valdemar Mohed
(1902-1958), Sverige
Blyerts, Signerad. Motivet: 30x24cm, yttermått inklusive ram: 45x38 cm
Valdemar Mohed, född 1902, i Nyköping, död 1958 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 februari 2021
kl 19:31:12
27/1 04:26:51
Valdemar Mohed
Läs mer om Valdemar Mohed